Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük Balkon Mobilyaları ile sizler de balkonunuzu daha keyifli zaman geçirebileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Genellikle havaların ısınması ile birlikte artık balkonlarda daha uzun vakitler geçirmek için balkon dekorasyonuna adım atılır ancak bunun için illaki yazın gelmesini beklemenize gerek yok. Balkonunuzu istediğiniz zaman, zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Özellikle küçük bir balkonunuz var ise doğru mobilyaları tercih ederek sizler de daha kullanışlı ve estetik bir balkon oluşturabilirsiniz. Peki, küçük balkon mobilyası seçimlerinde nelere dikkat etmelisiniz? Balkon dekorasyonu yaparken merak ettiğiniz tüm noktalara sizler için hazırladığımız bu yazıdan ve diğer yazılardan ulaşabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük bir balkona sahipseniz doğru teknikler ile daha kullanışlı bir alan haline dönüştürebilirsiniz. Öncelikli olarak işe balkonu düzenlenmek ile başlamalısınız. Eğer kullanmadığınız birkaç parça eşyanızı balkonunuza yerleştirmişseniz boş bir alan elde etmek için balkonunuzu boşaltarak temizleyin. Temizlik işlemi bittikten sonra küçük balkon dekorasyonu hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Çiçekleri Kullanın

Balkonunuzun daha gösterişli ve daha çekici bir görünüme sahip olabilmesi için çiçekler ile çok şık bir alan oluşturabilirsiniz. Yeşil bir balkon için balkon demirlerine asılarak kullanılan çiçeklikler en uygun tercihlerden biri olacaktır ama rengarenk çiçeklerinizin solmaması için onlara güneşlik de yaparak korumak için gölgelik de kullanabilirsiniz.

Balkon duvarlarını da değerlendirmek istiyorsanız duvar saksılarını kullanabilirsiniz. Duvar saksıları içerisine ekeceğiniz sarmaşıklar ile istediğiniz gibi yemyeşil bir balkon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Zemin İçin Kilimleri Tercih Etmelisiniz

Balkonunuzda keyif yaparken orayı küçük bir oda gibi kullanmak ve daha samimi bir alan meydana getirmek için küçük ve ince balkon kilimlerini kullanabilirsiniz. Rengarenk ve stilinizi yansıtacağınız küçük bir kilim ile küçük balkona bir oda havası kazandırabilirsiniz.

Mobilya Tercihlerinizde Minimal Modellere Yönelin

Balkon mobilyaları normal ev mobilyalarından biraz daha farklı şekilde üretilmektedir fakat hem güneşe hem de yağmura dayanıklı balkon mobilyası seçerken aynı zamanda tasarım olarak da küçük yapıdaki modellere yönelmelisiniz. Eğer balkon dekorasyonu için masa ve sandalye kullanmak istiyorsanız küçük ve daha minimal modelleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca küçük balkonlar için köşe takımları da yine daha konforlu bir kullanım sunan mobilyalardandır. Öte yandan kendiniz de ahşap paletlerden balkonun ölçüsüne uygun oldukça şık bir köşe de tasarlayabilirsiniz.

Köşe Raflarını Kullanın

Küçük balkon dekorasyonunda zemini çok fazla eşya ile doldurursanız hareket alanınız kısıtlanacaktır. Bunun için de mümkün olduğunca duvarları ve balkon demirlerini aksesuarlarınızı yerleştirmek için daha fonksiyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Asılabilir köşe rafları ile balkonunuzu süslemek de iyi bir yoldur. Daha şık ve daha çekici bir dekorasyon tarzı oluştururken aynı zamanda sevdiğiniz çiçekleri veya mumları da bu köşe raflarında sergileyebilirsiniz.

Romantik Aydınlatmaları Kullanın

Balkon demirlerini kaplayacağınız küçük aydınlatmalar ya da mumlar özellikle akşam saatlerinde balkonunuzu daha şık ve romantik bir görünüme kavuşturacaktır. Küçük bir balkon masasına sahipseniz mumlar ile masanızı süsleyebilirsiniz. Ayrıca yerleri de ahşap bir zemin ile kaplayarak daha çekici ve sıcak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Duvarlara da asabileceğiniz minik aydınlatmalar ile yaz akşamları balkonunuzda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Korkuluk Raflarını Kullanın

Balkon demirlerine asarak kullanabileceğiniz korkuluk rafları küçük balkonlar için en ideal çözüm yollarından biridir. Hem balkonunuzu daha şık gösterecek hem de size alandan tasarruf sunacak olan korkuluk rafları ile istediğiniz dekorasyon tarzını oluşturabilirsiniz.

Küçük balkon mobilyaları tercihlerinizde her zaman kullanışlı ve size yer açacak büyüklükte olan modelleri tercih etmelisiniz. Konforlu bir alan meydana getirmek, balkon keyfiniz için en önemli unsurlardan biridir. Severek kullanacağınız balkon mobilyaları için tercihinizi yıkanabilir kılıflı minderlerden yana yaparak daha konforlu ürünleri balkonunuza kazandırmanız mümkün olacaktır.

About iga

Check Also

En İyi Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri

En iyi küçük balkon dekorasyonu önerileri, özellikle de evlerinde küçük balkonlara sahip olan birçok insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.