Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Düşük Bütçeli Küçük Balkon Dekorasyonu

Düşük Bütçeli Küçük Balkon Dekorasyonu

Bir balkonunuzun olması, açık havanın tadını evde rahat bir şekilde çıkarabileceğiniz anlamına geliyor ancak özellikle yeni binalardaki balkonların dar ya da küçük olmasından pek çok kişinin şikâyet ettiğini biliyoruz. Merak etmeyin; bu bir problem değil! Sizlere, fazla harcama yapmadan dar balkonunuzu güzelleştirebilmeniz için bazı önerilerimiz var: Düşük Bütçeli Küçük Balkon Dekorasyonu!

Balkonunuzda keyifli vakit geçirebilmeniz için balkon mobilyaları olmazsa olmaz! Dar ve küçük balkonlar için en işlevsel alternatifler ise açılır-kapanır masa ve sandalyeler. Bu sayede balkonda vakit geçirmek istediğinizde masa ve sandalyeleri hemen açabilir, dilediğinizde de katlayıp alanda yer açabilir ve balkonunuzu farklı bir amaçla kullanabilirsiniz.

Açık renk kullanımı, balkon dekorasyonu yaparken tavsiye edilenler arasında! Böylece alanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca son yılların popüler seçenekleri tek kişilik salıncak koltuklar da dar balkonlarda şık bir oturma alanı oluşturmanıza yardımcı olabilir!

Eğer balkonunuz çok dar ve küçükse bu durumda sandalye veya berjerleri duvara yaslayarak kullanabilir, böylece orta alanı daha geniş kılabilirsiniz. Katlanabilir, balkon demirliklerine veya duvarlarına monte edilebilir masalar ise yer tasarrufu sağlarken size konforlu bir oturma alanı sunabilir.

Balkonlarda mutlaka depolama alanına ihtiyaç vardır! Depolama alanı olarak kullanacağınız dayanıklı bir dolabın üzerine minderler koyarak bir taşla iki kuş vurmanız mümkündür. Ayrıca raflar, saklama kutuları veya sepetler de balkon dekorasyonuna renk katacak ve depolama alanı ihtiyacınızı giderecek ürünler olabilir.

L koltuk olarak bilinen köşe koltuklar yalnızca salonlarda değil, dar balkonlarda da kurtarıcı! Bir de zemine yer karoları döşediniz mi sade şıklığa eriştiniz demektir!

Eğer bir oturma grubu veya berjer istemiyorsanız balkonunuzda güzel bir kafe ortamı yaratabilirsiniz. Uzun ve yüksek bir masayı camın önüne yerleştirerek yüksek sandalyelerle bu alanı oluşturmanız mümkün! Tabii duvarlarda dekorasyon ürünlerine yer vermeyi atlamamak gerekir.

Evden çalışıyorsanız ve havadar bir çalışma ortamına ihtiyaç duyuyorsanız kapalı balkonunuzun bir köşesini çalışma veya hobi alanı, diğer köşesini oturma alanı olarak kurgulamak da güzel fikir!

Balkonları süslemeyi de ihmal etmemek gerekir! Bitkileri sergilemek için özel bir alan oluşturmak, son yılların dekorasyon trendlerinden. Arzu ederseniz kasaları raf olarak kullanabilir, bitkilerinizi kasalara yerleştirebilirsiniz. Eğer alandan tasarruf etmenizi sağlayacak bir fikre ihtiyaç duyuyorsanız paleti duvara monte edip asabilir, saksılarla alanı renkli hale getirebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonu uygularken kendin yap fikirleri de balkonunuzu daha kullanışlı ve şık kılabilir. Mesela panel ve halat kullanarak oluşturabileceğiniz bu kendin yap rafta sukulent çiçekleriniz muhteşem durabilir. Arzu ederseniz bu rafı, bardaklarınızı koymak için de kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

En İyi Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri

En iyi küçük balkon dekorasyonu önerileri, özellikle de evlerinde küçük balkonlara sahip olan birçok insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.