Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç açıcı hale gelmesini sağlamaktadır fakat balkonlar direk olarak güneş aldıkları için her çiçek bu alanda yetiştirilmemektedir. Bu sebeple de pek çok kişi herhangi bir sorun olmadan balkonlarında yetiştirebilecekleri çiçekleri araştırmaktadırlar. Birbirinden güzel olan bu çiçekler, balkonlarda sorunsuz bir biçimde yetiştirilebilmektedir. Bu sayede balkonların oldukça şık bir görünüme sahip olmalarını da sağlamaktadır.

En Güzel Balkon Çiçekleri

Mis gibi kokan ve bakıldığında insanın içini açan bir balkon için en güzel balkon çiçekleri pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu çiçeklerle beraber balkonların oldukça şık bir havaya sahip olması sağlanmaktadır ama bu çiçekleri seçerken balkon şartlarına uyumlu olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece çiçekler ölmeden balkonlar uzun bir süre boyunca canlı ve mis gibi kalabilmektedir. İşte, balkonda yetiştirebileceğiniz birbirinden güzel çiçekler…

Alisyum

Minicik beyaz papatyaları andıran Alisyum çiçeği, özellikle de ilkbahar aylarında çiçek açarak oldukça güzel görünmektedir. Nemli toprakları seven bu çiçekler saksı veya sepet içerisinde kolaylıkla yetiştirilebilmektedir.

Lavanta

Özellikle de hoş kokusu ile tüm dikkatleri üzerine çeken mor lavantalar, balkonlar için en iyi tercihler arasında yer almaktadır. Genişçe bir saksı içerisinde dik güneş ışığı alarak da problemsiz bir biçimde yetiştirilebilmektedir.

Cam Güzeli

Balkonlar için en iyi çiçekler arasında yer alan çiçeklerden birisi de cam güzeli olarak bilinmektedir. Saksıların içerisinde kolay bir şekilde yetişen bu çiçek, genellikle pembe ve mor renklerinde olmaktadır. Genellikle filtrelenmiş güneş ışığında büyüyen çiçeklerdir.

Bodrum Papatyası

Balkonlarda en fazla tercih edilen çiçeklerden birisi de bodrum papatyası olmaktadır. Mavi, mor, pembe, sarı veya krem renklerinde olan bu papatyalar da saksılar içerisinde ortamın renklenmesini sağlamaktadır.

Ebegümeci Çiçeği

Tam güneş ışınları ile yetişen çiçeklerden birisi olan ebegümeci çiçeği de balkonla için sık bir biçimde tercih edilmektedir. Mor renge sahip olan bu çiçek saksı içerisinde rahatlıkla büyütülmektedir.

Ortanca Çiçeği

Küçük çiçeklerin bir araya gelmesiyle yumruk büyüklüğünde topları meydana getiren ortanca çiçeği, baharın kokusunu buram buram hissettirir. Hem güzel görüntüsü hem de mis kokusu ile yetiştirebilecek en iyi balkon çiçekleri arasında yerini almaktadır.

Sardunya

Dokunduğunuz anda etrafa mis gibi bir koku yayan sardunya çiçeği kırmızı ve pembe renkleri ile dikkat çekmektedir. Bu çiçekler de saksıların içerisinde rahatlıkla yetiştirilmektedir.

Gül

Büyük bir saksı içerisinde gül fidanı da balkonlara farklı bir hava katmaktadır. Kolaylıkla yetişen güller, balkonlarda da tercih edilmektedir.

Menekşe

Kokusuz bir çiçek olma özelliği taşıyan menekşe, balkonlarda kolaylıkla yetiştirilmektedir.

Yasemin

Mis gibi kokusuyla yasemin çiçeği de balkonda kolaylıkla yetiştirebileceğiniz bir çiçektir.

Lale

Lale çiçeği, gölge yanında güneş alarak problemsiz şekilde büyümektedir. Soğuk havalara karşı epey hassastır fakat balkonlarda kolaylıkla yetiştirilmektedir.

About iga

Check Also

En İyi Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri

En iyi küçük balkon dekorasyonu önerileri, özellikle de evlerinde küçük balkonlara sahip olan birçok insan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.