Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkonlara Büyük Fikirler

Küçük Balkonlara Büyük Fikirler

Ruhunuzu dinlendirecek, günün yorgunluğunu atacağınız küçük ama şirin bir balkonunuz varsa küçük balkonlara büyük fikirler tam da size göre! Küçük balkonları dekore etmenin sırrı neymiş, hep birlikte inceleyelim.

Küçük Balkon Dekorasyonunun En Önemli Sırrı

Tüm eşyaları, en fazla yer tasarrufu sağlayacağınız şekilde, köşelere konumlandırmalısınız.

Balkonunuz için icap etmedikçe çok fazla yer kaplayan sehpa ve masa modellerinden uzak durmalısınız. Balkonunuz hem şık hem de konforlu olması için mümkün olduğunca minimal eşyalar kullanmalısınız.

Ahşap ve Yeşilin Uyumu

Ahşap ve Yeşilin uyumundan faydalanmayı ihmal etmeyin. Mis kokulu çiçekler ile dolu saksılarınız, balkonunuzun havasını tamamen değiştirecektir.

Saksılarınızın balkonunuzdan dışarı sarkması, alan kaybı yaşatmadığı gibi; huzurlu, şık ve doğal bir görünüm elde etmenize de destek olacaktır.

Duvarınızın Görüntüsü

Balkon dekorasyonunun en önemli parçalarından biri duvarlardır.

Duvarınıza uygulayacağınız raflı bir model, hem ilave saksılar için yerleştirme alanı hem de kitaplık görevi görecek şık bir yer sağlayacaktır.

Aydınlatmalar

Kullanacağınız aydınlatma, gözünüzü yormamalı ama şıklığa da eşlik edecek nitelikte olmalıdır.

Zemin Görünümü

Akşam keyfinize keyif katacak aydınlatmalardan sonra zemin görünümünü düzeltmek akılcı bir değişiklik yöntemi olacaktır. Ahşap desenli plastik kaplamalar ya da gerçek ahşap kaplamalarla uygun mobilyalar, balkonunuzun görünümünde bambaşka bir etki yaratacaktır.

Mobilya

Görünüm elbette mobilya için de önemlidir ancak birinci önceliğimiz, konfor ve mümkün olan en yüksek kullanış özelliğine sahip olmasıdır.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.