Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Bu sıcak yaz günleri sona ermeden balkonlarda geçirebildiğimiz zamanın tadını çıkarmak gerek. Özellikle sıcak yaz gecelerinde daha da fazla zaman geçirme ihtiyacı duyduğumuz balkonları dekore etmek için hala geç değil. Küçük bir balkona sahipseniz bunu nasıl yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz diye; size ilaç gibi gelecek bu yazıyı hazırladık: Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Sadece mobilya tercihi olarak değil aynı zamanda boyama, aydınlatma, çiçeklerin ve bitkilerin hazırlaması açısından da bu dekorasyon en güzel yapılabileceğini anlatıyoruz.

Yapılacak ilk iş; balkon düzenlemesi

Öncelikle dekorasyonunuza, balkondaki işe yaramaz eşyalardan kurtulup balkonunuzu temizleyerek başlayabilirsiniz. Kış mevsiminde balkonu kullanmadığınız eşyaları depolamak için kullanıyor olabilirsiniz ancak havalar ısınmaya başladıktan sonra bu eşyaları başka bir yer bulmanız gerekiyor veya zaten kullanmıyorsanız atabilir, hayatınızda yer kaplayan gereksiz eşyalardan kurtulmuş olursunuz. Masaya çevirebileceğiniz veya hem masa hem dolap gibi kullanabileceğiniz eski masalarınız, dolaplarınız varsa bunları atmayın. Bu tarz mobilyaları aynı anda bir kaç şekilde kullanabileceğiniz duruma getirebilirsiniz. Eğer boyaları çıkmış, eski görünüyorsa da dert etmeyin. Sevdiğiniz renkte bir kutu boya, bir fırça ve bir kaç zımpara kağıdı ile yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Boyamak istediğiniz tüm ahşap malzemeleri öncelikle çok iyi bir şekilde zımparalamanız gerekmektedir. Eski boyanın tamamen çıktığına eminseniz yeni boyayı mobilyalarınızla kavuşturabilirsiniz. Bu arada; bazı mobilyalar ve boyalar cila ister. Bu durumda üzerine bir de cila atmayı ihmal etmeyin.

Kendinize konfor alanları yaratın

Küçücük bir köşe de olabilir, koskocaman bir kenar da. Hangisi olursa olsun, tek başınızayken harika zaman geçirebileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz ya da film izleyebileceğiniz köşeler oluşturun. Eğer bu alan oldukça dar ise ince, zarif tasarımlarla hazırlanan minik masa ve sandalyeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarda bir raf konumlandırıp kitaplarınızı dizebilirsiniz. Kitapların yanında, minik saksıların içerisinde birkaç bitki ve çiçek yerleştirerek ortama havalı bir görünüm katabilirsiniz.

En önemli detay; bitkiler ve çiçekler

Balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda büyüklüğü ne olursa olsun en önemli detay bitkilerdir. Bu bitkileri minik ağaçlardan veya sevimli çiçeklerden seçebilirsiniz. Eğer alanınız varsa yere büyük saksılar da yerleştirebileceğiniz bu bitkileri, alanınız yoksa dikey bahçe ünitelerine yerleştirerek de kullanmanız mümkün.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.