Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Mükemmel Küçük Balkon Dekorasyonu

Mükemmel Küçük Balkon Dekorasyonu

Evinde balkonu olan birkaç şanslı kişiden biriyseniz bu alanın en çok aranan yerlerden biri olduğunu fark etmişsinizdir fakat büyük şehirlerde çoğu balkon oldukça küçük ve kullanılması zor durumda. Gel gelelim balkonun küçük olması, balkon sefası yapamayacağınız anlamına gelmiyor: İşte, Mükemmel Küçük Balkon Dekorasyonu!

KÜÇÜK BALKONDA MİNİMAL DEKORASYON

Dar bir alanda, çok fazla dekoratif eşya kullanmak dağınık bir görüntüye sebep olabilir. Bunun yerine bir koltuk veya şezlong gibi mobilyanızla odak noktası oluşturabilirsiniz.

SALINCAKTAN YARARLANIN

Fazla yer kaplamayan, şık görünümlü ve kolayca taşınabilen bir salıncak, balkonunuza hoş bir görünüm verecektir.

BALKONLAR KİTAPSIZ OLMAZ

Küçük balkonunuzda dekoratif bir okuma veya dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Burada en önemli nokta; rahat edebileceğiniz ve balkona sığabilecek büyüklükte bir koltuk tercih etmektir.

DUVARLARI ATLAMAYIN

Küçük bir alanda çoğu zaman gözden kaçırılan noktalardan biri de duvarlardır. Duvarlarınızı bitki ve raf konumlandırmak için kullanabilirsiniz. Hem dekoratif bir görüntü oluşturur hem de alana işlevsellik katar.

BİTKİLERİN CANLANDIRICI GÜCÜ

Küçük balkonunuzda daha sıcak bir görünüm yakalamak istiyorsanız renk renk bitkilerden faydalanabilirsiniz.

ÇOCUKLUK KALEMİZE DÖNME ZAMANI

Küçükken, yastıklardan ve battaniyelerden yapılmış kendi kalemiz kadar büyülü çok az şey vardı. Bu duygular, balkonlar için hala geçerli. Yetişkin kalenizi yapmak için, sahte bir çim alın, yumuşak, hava koşullarına dayanıklı bir battaniye ilave edin ve bulabildiğiniz tüm yastıklarla küçük balkon dekorasyonunuzu tamamlayın.

ALANI DİKKATE ALIN

Metrekare boyutunun son derece sınırlı olduğu durumlarda, mobilyaları dilediğimiz gibi yerleştirmek mümkün olmayabilir. Bunun yerine, her şeyi manzaraya bakacak şekilde konumlandırmayı deneyin.

BALKON KORKULUĞUNDA KAHVALTI

Alanınız dar olsa da küçük birkaç dokunuşla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Örneğin; masa için yer yok mu? Hiç endişelenmeyin! Küçük bir kontrplak ile kendi kahvaltı masanızı oluşturun ya da çıkıntınıza tam oturacak ölçüde hazırlanan bir masa satın alın. Sadece birkaç sandalye ilave edin ve kahvenizin tadını çıkarın.

BALKONA RENK GELMİŞ

Balkonunuzu, içerisindeki mobilya ve aksesuarlarla uyumlu olan tonlarda renklendirin.

HİÇBİR ŞEY KARANLIKTA KALMASIN

Balkonunuzu saatlerce kullanma potansiyeline sahip olan biri iseniz aydınlatma çok önemlidir. Sert bir tepe ışığına ya da yerleşik apliklere güvenmek yerine, fenerler, mumlar ile yumuşak aydınlatma oluşturun.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.