Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri

Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri

Balkonunuzu dekore etmek istiyorsanız kullanacağınız mobilya ve aksesuarlarda biraz daha minimal seçimler yapmalısınız. Çünkü her ne kadar evden eve değişkenlik gösterse de balkonlar, genelde küçük alanlardır. Bu durumda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini merak ediyorsanız: Küçük Balkon Dekorasyonu Önerileri!

Küçük balkonlar, doğru bir yol izleyerek hem güzel hem de işlevsel alanlara dönüştürülebilir. Yapmanız gereken ilk hamle, balkonu ne amaç ile kullanacağınız belirlemek olmalıdır. Balkonlar, hava almak için farklı, bir şeyler yiyip içmek için farklı, çalışma ofisine dönüştürmek için yine farklı dekore edilirler. Örnekler çoğaltılabilir ancak balkon dekorasyonu yaparken genel olarak bu kriter, akıldan çıkarılmamalıdır.

Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon dekorasyonu için genellikle üç ana unsur söz konusudur. Bu üç ana unsur; balkon saksıları, aksesuarlar ve balkon mobilyalarıdır. Balkonda kullanılacak olan mobilyalar, balkonun kullanım amacına göre seçilir. Arzunuza göre  ikili berjerler, küçük sehpalar ve bunlarla uyumlu olan kilimler, harika bir kombinasyon olacaktır. Katlanır masalar ve katlanır sandalyeler gibi portatif ürünler, işinizi epey kolaylaştıracaktır.

Küçük balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda çiçeklerin de önemi büyüktür. Sardunya, sukulent, soğanlı bitkiler vb. küçük boyutlu bitkileri balkon saksılarınızın içlerine dikebilirsiniz. Bunun yanı sıra aksesuar olarak; yere oturmak için küçük minderler, balkonu aydınlatmak için LED ışıkları kullanabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Küçük balkon dekorasyonuna adım attıktan sonra öncelikle balkonun şeklini esas almanız gerekir. Kare şeklindeki balkonlarda; minimal L koltuklar, yuvarlak veya kare masalar ve çiçekler kullanılabilir. Uzun balkonlarda ise genellikle istirahat etmek için sedirler tercih edilir. Sedirlerin yanına minderler de eklenirse harika bir görüntü oluşacaktır

Ayrıca küçük balkon dekorasyonunda temizlik de çok önemli bir unsurdur. Balkonlar, temizlemek amacıyla genellikle yıkanırlar. MDF ve sunta ile imal edilen masa, sandalye gibi oturma alanları, su ile temasları neticesinde kabarabilirler. Bu konuda dikkatli davranmakta fayda var. Silinerek temizlenen balkonlarda ise her türlü mobilya ve aksesuar kullanılabilir.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.