Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Rengarenk Küçük Balkon Dekorasyonu

Rengarenk Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkonlar genelde evin fazla eşyalarının ve kombinin konulduğu yerler olarak kullanılmakta. Balkonların da evimizin bir parçası ve güneşli günlerde kullanabileceğimiz bir yaşam alanı olarak dekore edilebileceği fikri son zamanlarda daha çok yaygınlaşıyor. Balkon dekorasyonu söz konusu olduğu zaman ilk akla gelen, annelerimizin balkonda yetiştirdiği çiçekler ve balkondaki beyaz plastik sandalyeler olmakta. Bu durum balkonların küçük olması sebebi ile dekore etmeye uygun olmadığı kanısı oluşturmuş olsa da bu algı, tamamen gerçeklikten uzak bir algıdır. Evinizin tüm alanlarında uyguladığınız ev dekorasyon fikirlerini, küçük balkonlar için de kullanabilirsiniz. İşte kanıtı: Rengarenk Küçük Balkon Dekorasyonu!

Rengarenk Küçük Balkon Dekorasyonu İçin Çiçekleri Bolca Kullanın

Balkonlarınız için birbirinden değişik balkon dekorasyon fikirleri içinden en uygulanabilir olanı, nerede ise bütün  kadınların sevdiği ve bakımı ile zaman geçirdiği canlı çiçekler ve bitkiler ile yapılanıdır. Balkonunuz için çiçekler ile bir dekorasyon yapacaksanız bunun için ilginç fikirlere ihtiyacınız olacak. Balkonunuz için ahşap malzemelerden bir saksı yapabilirsiniz fakat iç kısma çürümeyen bir malzemeden bir koruma yapmaz iseniz güneş ve suyun yıpratıcı etkisi ile uzun ömürlü olmayabilir. Yeşil balkonlar için mutlaka tavsiye ettiğim bitki ise sarmaşık. Yukarıdan aşağıya bağlayacağınız bir ip ile dahi kendinize balkonda güneşten koruyacak bir gölgelik yapabilirsiniz. Sınırları zorlamak istiyorsanız ikinci resimdeki gibi sarmaşıklar ile çok şık bir balkon dekorasyonu yapabilirsiniz. Son olarak ise bir duvarı seçerek o duvara saksıları ile alt alta asarak kullanabilirsiniz. Bu saksıları isterseniz farklı farklı renklere boyayarak enteresan bir görünüm ve renkli bir balkon dizaynı yapmış olursunuz.

Küçük Mobilyalardan ve Kilimlerden Vazgeçmemelisiniz

Rengarenk Küçük Balkon Dekorasyonu yaparken, balkonların küçük olmasından dolayı küçük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Balkonunuzda masa sandalye kullanmak istiyorsunuz ve bu alana uygun bir ürün bulamıyorsanız küçük masa ve sandalyelere ihtiyacınız olacak. Küçük mutfak masalarını, balkonlar için de kullanabileceğiniz için onlara bakmanızda fayda var. Küçük bir masa almak istiyorsunuz fakat sandalye kullanmak istemiyorsanız bunun için bir köşe seçip o köşeye oturma takımı tasarlayabilirsiniz. Bunun için kendin yap fikirlerini kullanarak palet ya da ahşap kullanabilirsiniz. Ahşap malzemelerden düşük maliyet ile ve emeğinizi kattığınız bir divan veya köşe takımı yapabilirsiniz. Bunun üzerine renkli minderler ve yastıklar kullanarak rengarenk bir balkona sahip olabilirsiniz.

Balkonunuzun zemini için çok beğeneceğiniz ürünlerden olan kilimler, son zamanlarda çok popüler olan ürünler arasındadır. Rengarenk Küçük Balkon dekorasyonu yapacaksınız, zemin kısmı dar ve uzun olduğu için halı ya da yolluk kullanmak, bu alanlar için uygunsuz olacağından renkli kilimler, bu alan için çok uygun zemin kaplama ürünleridir. Kilim deyip geçmek aslında onlara biraz da haksızlık etmek olur. Kilimler eski tarihlerden bu güne kadar gelen tarihi bir mirasımız. Kilim motifleri ve anlamları, kilimin işlendiği bölgeye göre farklı şeyler ifade etmesinin yanı sıra bütün Türkiye’de kullanılan ortak motiflere de sahiptirler.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.