Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu Pratik Fikirler

Küçük Balkon Dekorasyonu Pratik Fikirler

Balkonlar, apartman hayatının benimsenmeye başladığı son dönemlerde boyutlarını giderek daha da fazla yitirmeye başladılar. Öyle ki artık keyif yapılacak büyüklükteki balkonların dairelerde bulunması pek mümkün olmuyor. Evinizdeki küçük balkonunuzu nasıl nefes alabilecek alana çevirebileceğinizi düşünüyorsanız çözüm: Küçük Balkon Dekorasyonu Pratik Fikirler!

Modern Küçük Balkonlar için Açık Renkler

Modern küçük balkonlar oluşturmak için ilk olarak açık renkleri tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak açık renkler dar olan alanın daha ferah gözükmesine yardımcı olacaktır. Renkli mobilyalar veya minderler de balkonunuza keyif ve estetik katmak için uygun ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etnik Küçük Balkonlar

Etnik küçük balkonlar elde ederken en çok tercih edilen ahşap ya da hasır olan malzemelerden üretilen mobilyalardır. Özellikle sedirler, küçük olan balkonlarda oturma alanı olarak çok kullanışlı ve konforlu olacaktır. Sedirler için şık ve kullanışlı kumaşlardan elde edilecek minderlerle de ortamın havası tamamen değiştirilebilecek, sıcak bir balkon elde edilebilecektir. Buna ek olarak balkonlarda renk renk çiçekler yine uygun renk ve şıklıktaki saksılarda ortama sıcak bir hava katılabilir.

Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük balkonlarda kullanılabilecek mobilyalarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, mobilyaların çok büyük ebatlı seçilmemesidir. Büyük mobilyalar balkonlarda hareket alanının kısıtlanmasına neden olur. Bu da küçük olan balkonun daha da küçük hissedilmesi sonucunu doğurur. Bu nedenle özellikle masa, sandalye gibi mobilyaların katlanır özellikte olması, daha kullanışlı bir balkon oluşmasını sağlayacaktır. Katlanır masa ve sandalyeler, çok kullanışlı olmaktadır. Yeme içme işlemi esnasında masanın açılması, ihtiyaç ortadan kalktıktan sonra ise katlanıp ortamın genişletilmesi ve ferahlatılması sağlanacaktır.

Katlanır masa gibi balkon demirlerine asılabilecek askı masalar da hem kullanışlı hem de balkonda yer kaplamayan ideal portatif ürünler olarak tercih edilmektedirler.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.