Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Küçük Balkon Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Balkon hiç olmasa bir dert, küçücük bir balkon olsa ayrı bir dert. Hiç balkon olmamasındansa küçük balkon daha iyi ancak o balkonu kullanışlı bir hale getirmek de ayrı bir mesele. Küçük balkonunuzu çok daha kullanışlı hale getirmek için ilacınız; Küçük Balkon Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri! Ekonomik fiyatlarla, elinizdeki imkanlarla hazırlayabileceğiniz bu dekorasyonlar sayesinde bütün yazınızı balkonunuzda geçirebilirsiniz. Hatta kışın kar yağdığında da minik keyifler yapmak için bu dekorasyonu kullanabilirsiniz. O zaman bakalım bu dekorasyon fikirleri nelerdir.

Su Şişelerini ve Su Bidonlarını Kullanın

Damacanaları ya da beş litrelik su şişelerini ortadan ikiye kesin, içine kaliteli topraklar doldurun. Bu saksının büyüklüğüne bağlı olarak sevdiğiniz bitkileri ekin. Yalnız küçük balkonlarda mümkün olduğunca bitkilerin kenarlarda durması ve küçük olması gerektiğiniz unutmayın.

Yine Pet Şişeler ve Dikey Bahçeler

“Çok küçük bir balkonda çiçeğe yer mi var sanki!?” dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, zeminde yer yok belki ama duvarlarda var! Pet şişelerin orta kısmından bir tarafını kesip kase gibi yapın. Bu şişelerden bir kaç tanesini sağlam bir iple ya da zincirle baş ve son kısımlarından bağlayın. Sonra şişelerin içlerini toprakla doldurup güzel güzel çiçekler dikin. Dışına doğru uzayıp giden çiçekler dikerseniz bütün duvarı dikey bir çiçek bahçesine çevirebilirsiniz.

Eski Yastıklardan Yeni Minderlere

Balkonlarda ve teraslarda hatta bahçelerde de en keyifli ve konforlu oturma malzemeleri hiç şüphesiz ki minderlerdir. Kocaman minderleri atın yere, köşeye, kenara, yayılın üzerine. Kalabalık olduğunda birkaç kişinin aynı anda oturabileceği kocaman minderleri satın almanıza gerek yok, eski yastıklarınız ile harika minderler ortaya çıkarabilirsiniz. Hala bir çok evde eski pamuk yastıklar duruyordur. Annelerden, anneannelerden kalma bu yastıkları ne atmaya kıyabiliriz ne de kullanabiliriz… Durum böyle olunca en iyisi onları farklı şekilde kullanmak olabilir. Tüm yastıkları sökün ve içlerini bir arada dökün. Onları evdeki herhangi bir çubukla çırpın ve bir iki gün havalandırın. Kesinlikle ıslanmamalarına özen gösterin. Sonra arzu ettiğiniz büyüklükte hazırladığınız minder kılıflarının içine doldurun. Elyaf olmadıkları için kolayca sınmazlar. Ayrıca tüm köşe ve kenarlara göre şekil alıp armut koltuk haline bile gelebilirler.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.