Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Uzman görüşleri alarak hazırladığımız Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri ile siz de artık sıkılmayacaksınız. İşte güzel ve dikkat çekici balkon fikirleri…

Balkon aksesuarlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan ve balkon dekorasyon stilinin daha renkli ve eğlenceli olmasını sağlayan çiçekleri ve bitkileri balkon demirlerine asabilirsiniz. Bu sayede hem balkon zemininde mobilyalar için fazladan alan bırakmış olursunuz hem de balkon demirlerini kullanarak dekorasyon alanını genişletmiş olursunuz. Balkon dekorasyonunda kullanılacak çiçek ve bitkiler için balkon duvarını da kullanmanız mümkün. Balkon duvarına yerleştirebileceğiniz dekoratif raflar ile çiçek ve bitkileri bu raflara dizebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonu için mobilya önerileri arasında da hamaklar bulunmaktadır. Balkon duvarından balkon demirine monte edeceğiniz hamak ve bu hamak ile uyumlu şık bir koltuk modeli ile de küçük balkonunuza şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yine bu dekorasyonun içerisine balkon duvarını ve balkon demirlerini de dahil ederek hoş aksesuarlar ile dekorasyonu daha zengin ve keyifli hale getirmeniz mümkün.

Küçük balkon dekorasyonlarında en önemli nokta “ölü alan” olarak adlandırılan boş alanlar yaratmamaktır. Bunun içinse genellikle boşlukta kalan ve hiçbir işe yaramayan balkon köşeleri için şık bir üçgen masa alabilir ya da aksesuar yerleştirmek için üçgen raflardan yardım alabilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonlarında alınacak balkon mobilyalarının hem dekoratif özelliğinin olması hem de ölçü olarak da küçük olması çok önemlidir. Dekoratif küçük demir sandalyeler ve yuvarlak küçük masalar da küçük balkonlarda şık bir görüntü sağlamaktadır. Ancak rahatlık ve konfor da sizin için önemli ise bu sandalyeler üzerine şık minderler de koyabilirsiniz. Böylelikle hem şık hem de rahat bir balkon dekorasyonuna sahip olmuş olursunuz.

Küçük Balkonlar İçin Mobilyalar

Küçük balkon dekorasyonları için özel üretilen mobilyaların yanı sıra balkon ölçülerini alarak siz de kendi balkon mobilyanızı yaptırabilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonlarında ideal olarak kullanışlı olan balkon oturma grubu, köşe koltuklardır. Genellikle ahşap malzemeden üretilen bu tarzdaki koltuğu şık ve dekoratif bir minder ya da sünger ile balkonunuzda kullanabilirsiniz. Bu tarzdaki ahşap malzemeden üretilen basit oturma koltuklarının altı genellikle raf olarak üretilmektedir. Bu raflara da küçük aksesuarlar ya da objeler ile bitkiler de koyarak basit oturma alanını zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Balkonunuz kapalı ise balkon zeminine şık bir kilim de yerleştirebilirsiniz. Böylece dekorasyonunuz tamamlanırken daha zengin ve şık bir görüntüye de kavuşacaktır.

Küçük balkon aydınlatmasında ise tavandan yere sarkıt olarak uzanan dekoratif amaçlı aydınlatmalar ile hem aksesuar hem de romantik bir ortam sağlayacak bardak mumluklarını da dekorasyona ilave edebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonunda yeşil bir görünüm sağlamak amacı ile bambu malzemeden üretilmiş mobilyaları da dahil edebilirsiniz. Mesela yeşil yapraklı bitkiler ile dekorasyonu ön plana çıkartır iken bambu malzeme ile üretilmiş mobilyalar ile de balkon dekorasyonuna modern bir hava katabilirsiniz. Ya da bambu malzemeler ile balkon demirlerinizi kaplayarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanında masa ve raf gibi eşyaları da halat şeklinde ipler ile tavandan sarkıtabilirsiniz.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.