Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Mutfak İçin Küçük Balkon Dekorasyonu

Mutfak İçin Küçük Balkon Dekorasyonu

Mutfağında balkonu olan birkaç şanslı kişiden biriyseniz bu alanın en çok aranan yerlerden biri olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak büyük şehirlerde pek çok balkon oldukça küçük ve kullanılması zor durumda. Tabii ki büyüklük, sizi balkonun tadını çıkarmaktan alıkoyamaz.

Balkonlarınızı en iyi şekilde kullanabilmeniz için birkaç Mutfak İçin Küçük Balkon Dekorasyonu fikrini bir araya getirdik. Gelin birlikte incelemeye koyulalım…

BALKONDA MİNİMAL DEKORASYON

Dar bir alanda, çok fazla dekoratif eşya kullanmak dağınık görünüme neden olabilir. Bunun yerine bir koltuk ya da şezlong gibi mobilyanız ile odak noktası oluşturabilirsiniz.

SALINCAK ASIN

Yer kaplamayacak küçük bir salıncak şık görünür ve hava kötüleşirse içeri taşımanız kolaydır. Bu nedenle salıncakla küçük balkonda şık bir köşe oluşturabilirsiniz.

KÜÇÜK BALKONDA OKUMA KÖŞESİ

Küçük balkonunuzda dekoratif bir okuma/dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz. Burada en önemli nokta rahat edebileceğiniz ve balkona sığabilecek büyüklükte bir koltuk bulmaktır.

KÜÇÜK BALKONDA DUVARI DEĞERLENDİRİN

Küçük bir alanda sıklıkla gözden kaçırılan noktalardan biri duvarlar. Duvarlarınızı bitkiler ve raflar için kullanabilirsiniz. Hem dekoratif bir görüntü oluşturur hem de alanı en iyi şekilde kullanmış olursunuz.

BİTKİLERE YER VERİN

Küçük balkonunuzda daha sıcak bir görünüm yakalamak istiyorsanız, en büyük yardımcılarınızdan biri bitkiler olacaktır.

MOBİLYALARDAN KURTULUN

Küçükken, yastıklardan ve battaniyelerden yapılmış kendi kalemiz kadar büyülü hiçbir şey yoktu. Birkaç on yıl sonra, aynı duygu balkonlar için de geçerli. Yetişkin kalenizi yapmak için, sahte bir çim alın, yumuşak, hava koşullarına dayanıklı bir battaniye ekleyin ve bulabildiğiniz tüm yastıklarla küçük balkon dekorasyonunuzu tamamlayın.

ALANA GÖRE KURGULAYIN

Metrekare boyutunun son derece sınırlı olduğu durumlarda, mobilyaları istediğimiz gibi yerleştirmek mümkün olmayabilir. Bunun yerine, her şeyi manzaraya bakacak şekilde düzenlemeyi deneyin.

BALKON KORKULUĞUNU KAHVALTI KÖŞESİNE ÇEVİRİN

Alanınız dar olsa da, küçük dokunuşlarla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Masa için yer yok mu? Telaşa gerek yok. Küçük bir kontrplakla kendi kahvaltı masanızı oluşturun veya çıkıntınıza tam oturacak ölçüde hazırlanan bir masa satın alın. Sadece birkaç sandalye ekleyin ve kahvenizin tadını çıkarın.

ALANI RENKLENDİRİN

Küçük parlak ve uyumlu renk patlamalarını deneyin.

AYDINLATIN

Balkonunuzu saatlerce kullanma eğiliminde olan biri iseniz aydınlatma çok önemlidir. Sert bir tepe ışığına veya yerleşik apliklere güvenmek yerine, fenerler, mumlar ile yumuşak aydınlatma oluşturun.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.