Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Küçük Balkon Dekorasyonu 2022

Küçük Balkon Dekorasyonu 2022

Küçük Balkon Dekorasyonu 2022 Fikirleri

Bir balkonunuzun olması, açık havanın tadını evde konforlu bir şekilde çıkarabileceğiniz anlamına geliyor fakat özellikle yeni binalardaki balkonların dar ya da küçük olmasından pek çok kişinin şikâyet ettiğini biliyoruz. Merak etmeyin; bu bir sorun değil! Size fikir verecek dar balkon tasarımlarına göz atarak ihtiyacınız olan ilhamı bulabilir ve keyifle vakit geçirebileceğiniz bir alan kurgulayabilirsiniz!

Balkonda keyif yapmak için balkon mobilyaları olmazsa olmaz! Dar ve küçük balkonlar için en kullanışlı alternatifler ise açılır-kapanır masa ve sandalyeler. Bu sayede balkonda zaman geçirmek istediğinizde masa ve sandalyeleri hemen açabilir, dilediğinizde de katlayıp alanda yer açabilir ve balkonunuzu farklı bir amaçla kullanabilirsiniz.

Açık renk kullanımı, balkon dekorasyonu yaparken önerilenler arasında! Bu sayede alanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca Küçük Balkon Dekorasyonu 2022 ‘nin popüler seçenekleri tek kişilik salıncak koltuklar da dar balkonlarda şık bir oturma alanı oluşturmanıza yardımcı olabilir!

Eğer balkonunuz çok dar ve küçükse bu durumda sandalye ya da berjerleri duvara yaslayarak kullanabilir ve böylece orta alanı daha geniş kılabilirsiniz. Katlanabilir, balkon demirliklerine ya da duvarlarına monte edilebilir masalar ise yer tasarrufu sağlarken size konforlu bir oturma alanı sunabilir. Hatta dilerseniz İç Mimar Berna ile çektiğimiz video sayesinde balkon demirliklerinize monte edebileceğiniz masanızı kendiniz yapabilirsiniz!

Balkonlarda depolama alanına da ihtiyaç var! Depolama alanı olarak kullanacağınız dayanıklı bir dolabın üzerine minderler koyarak bir taşta iki kuş vurabilirsiniz. Ayrıca raflar, saklama kutuları ya da sepetler de balkon dekorasyonuna renk katacak ve depolama alanı ihtiyacınızı giderecek ürünler olabilir.

Balkonda rustik bir etki yakalamak ve tasarruflu bir dekorasyon yapmak için paletlerden yardım alabilirsiniz. Paletle oluşturacağınız şık bir koltuk keyif köşeniz olacak!

L koltuk olarak bilinen köşe koltuklar sadece salonlarda değil, dar balkonlarda da kurtarıcı! Bir de zeminleri yer karoları ile döşediniz mi sade şıklığa ulaştınız demektir!

Eğer bir oturma grubu ya da berjer istemiyorsanız balkonunuzda güzel bir kafe ortamı yaratabilirsiniz. Uzun ve yüksek bir masayı camın önüne konumlandırarak yüksek sandalyelerle bu alanı oluşturmanız mümkün! Tabii duvarlarda dekorasyon ürünlerine yer vermeyi unutmamak lazım.

Evden çalışıyorsanız ve havadar bir çalışma ortamına ihtiyaç duyuyorsanız kapalı balkonunuzun bir köşesini çalışma/hobi alanı, diğer köşesini oturma alanı olarak kurgulamak da güzel fikir!

Balkonları süslemeyi unutmamak lazım! Bitkileri sergilemek için özel bir alan oluşturmak, yılın dekorasyon trendlerinden. Dilerseniz kasaları raf olarak kullanabilir, bitkilerinizi kasalara yerleştirebilirsiniz. Eğer alandan tasarruf etmenizi sağlayacak bir fikir arıyorsanız paleti duvara monte edip asılabilir saksılarla alanı renkli hale getirebilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonu 2022 trendinde kendin yap fikirleri de balkonu daha şık hale getirmek için kullanılmaktadır. Mesela panel ve halat yardımıyla oluşturabileceğiniz bu kendin yap rafta sukulent çiçekleriniz muhteşem durabilir. Dilerseniz bu rafı, bardaklarınızı koymak için de kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.