Home / Küçük Balkon Dekorasyonu / Düşük Maliyetli Küçük Balkon Dekorasyonu

Düşük Maliyetli Küçük Balkon Dekorasyonu

Bir evin en keyifli kısmı kuşkusuz ki balkonlardır. Özellikle havaların güzel olduğu günlerde balkonda oturup keyif yapabiliyor olmak büyük bir ayrıcalıktır. Bu noktada en önemli detay, balkonun genişliğidir. Fakat illaki balkonda keyif için geniş bir alana ihtiyacınız yok. Balkonunuz küçük olsa dahi onu güzel şekilde dekore ederek son derece keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir mekan yaratabilirsiniz. Küçük balkonunuzu daha ihtişamlı bir mekana dönüştürmek için Düşük Maliyetli Küçük Balkon Dekorasyonu fikirlerimize göz atın.

Küçük Balkon Tasarımları İçin Çiçek

Balkonunuz için en önemli detay çiçeklerdir. Küçük balkon tasarımları için de bu kural geçerlidir. Balkon dekorasyonu yaparken çiçekleri göz ardı etmek hiç de mantıklı olmayacaktır. Bu yüzden balkonda alan darsa bile duvara monte edeceğiniz bir aparat sayesinde çok sayıda çiçeği dekorasyona dahil edebilirsiniz. Aynı şekilde fazla yer kaplamayacak bitkileri de balkona yerleştirerek doğanın içerisindeymişçesine bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

Doğru Mobilya Kullanımı Küçük Balkon Dizaynı

Küçük balkon dizaynı yaparken mobilya seçimi her zaman için dikkat gerektirir. Hele ki bir de söz konusu küçük balkonlar olduğunda çok daha fazla dikkat gerektirir. Bu yüzden de küçük balkon dekorasyonunda işlevsel ve küçük mobilyalara yer vermelisiniz. Örnek olarak balkon duvarına monte edilmiş açılır-kapanır bir masa işinize fazlasıyla yarayacaktır. Masaya ihtiyaç olduğunda açabilir, gerekmediği anlarda ise kapatarak gereksiz yer kapmasını engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde küçük fakat iş görecek sandalye ya da tabureleri de kullanabilirsiniz.

Küçük Balkon Dekorasyonları İçin Kilim

Kilimler küçük balkonların dekorasyonunda son derece önemli. Yere sereceğiniz şık bir kilim balkonun tüm görüntüsünü değiştirmeye yetecektir. Bu noktada ne tarz bir model seçeceğinize ise balkondaki genel konsepte bakarak karar vermekte fayda var.

Tabure ve sehpayı aynı üründe buluşturabilmeyi başarmış olan bu modern ev dekorasyonu ürünü hem kullanışlı hem de küçük balkon dekorasyonları için uygun. Yer kaplayan kaba sehpalara nazaran zigon sehpalarda olduğu gibi dekorasyon için daha uygun bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bir üründen çok fazla şekilde yararlana bilmek küçük alanlarda büyük dekorasyon fikirlerini de ortaya çıkarmakta. Tabure ve sehpanın bu şık kombinesi de bunun en açık örneği olarak görünüyor.

Tabure şeklindeki sehpa modern çizgisi, rahat kullanımı ve göz alıcı renkleriyle dikkat çekmektedir. Taburelerde kullanılan poliüretan malzeme sayesinde oturduğunuz yerde rahatlığı ve yumuşaklığı bulacaksınız.

Düz, sade fakat şıklığıyla göz dolduran tabureli masa takımları kullanıldığı yerlerde modern bir hava katmaktadır.

Yaz aylarında zamanımız daha çok balkonlarda geçmektedir. Sıcaktan bunalanlar, püfür püfür esen balkonlarda oturma keyifleri yaparlar. Bizler için bu kadar önemli olan mekânlarda balkon dekorasyonu yapmak isteriz. Evinizin her köşesinde olduğu gibi balkonlar içinde, küçük maliyetlerle büyük değişimler yapabilirsiniz. Balkonunuz küçükse istediğiniz değişimlerde kısıtlamalar yaşayabilirsiniz. Bu olumsuzluk bile balkonunuzda kendinize ait bir dünya kurmanıza mani olamaz.

Düşük Maliyetli Küçük Balkon Dekorasyonu fikirleri arasından katlanabilir bir masa tercih edebilirsiniz. Tabi buna alternatif olarak, duvara veya korkuluklara monte edilmiş bir masayla, kahvaltınızı balkonda yapma keyfini yaşamak sizin elinizde. Balkonların olmazsa olmazı çiçekler içinde duvar ve korkuluk monteli saksılarla birlikte, tavandan sarkıtılan saksılarla da balkonlarınız rengârenk olacaktır. Elbette bu saksıları hazır alabilir ya da kendiniz kavanoz gibi malzemeleri kullanarak tasarlayabilirsiniz. Dekoratif aydınlatmalarla, geceleri de balkon sefasına devam edebilirsiniz. Balkon zemininde ahşap ve küçük çakıl taşı görünümündeki ürünler doğallık kazandırabilir. El dokuması benzeri şık kilimler, üzerinde dekoratif minderler, balkonunuza egzotik bir hava verecektir.

Düşük Maliyetli Küçük Balkon Dekorasyonu denilince, akla büyük balkonlardaki rahatlıkta gelebilir. Küçük balkonda yaşadığınız kısıtlamaların hiç birini büyük balkonda yaşamazsınız. Rahat koltuklar, kenarlarında şık minderler, zemine de daha büyük kilim serebilirsiniz. Bir kenarına koyduğunuz masayla artık tüm öğünlerinizi şık balkonlarda yiyebilirsiniz. Hatta dekoratif bir dolap dahi koyabilirsiniz. Pratik olan bir hamakla serin serin uyumanın tadını çıkarırsınız. Balkonunuzun her noktasına dizilen saksı çiçekleriyle, minik bir bahçeye sahip olursunuz. Saksıların aralarına yerleştireceğiniz mumlar ve ışıklarla farklı bir atmosfere kavuşursunuz. Balkonlarda renklerin canlılığı sizlere de canlılık katacaktır. Çevrenizden edindiğiniz balkon dekorasyonu fikirleri sizin de katkınızla, daha da özel mekânlar yaratmanıza olanak sağlar. Kapanabilir pencerelerle, balkonda yaşadığınız bu keyfe sadece yazları değil kış aylarında da devam edebilirsiniz.

Yaz kış kullanabileceğin bir balkona sahip olmak istiyorsanız cam balkon modelleri kullanılabilecek en ideal balkon dekorasyonu modeli olabilir. Cam ile etrafını kapattığınız balkonunuzun içerisine barbekü ve yemek masası ekleyerek ailecek vakit geçirebileceğiniz son derece hoş ortamlara sahip olabilirsiniz. Zeminini fayans ile kaplayacağınız balkonunuza şık bir barbekü ilave edebilir, bunlara uygun bir masa takımı ile eşlik ederek göze hoş gelen ve kullanışlı bir balkon dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Zemini fayans yerine halıfleks ve benzeri ürünler ile kaplayarak istediğiniz dekorasyon modelini de oluşturabilirsiniz.

Günümüzde en çok tercih edilen balkon dekorasyonu ürünlerinden bir diğeri ise modern hamaklarıdır. Oldukça kullanışlı ve keyif verici olan bu ürünler ile bahçenizi oldukça eğlenceli ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Modern hamak ve benzeri diğer ürünleri bahçe dekorasyonunuzda kullanarak günün yorgunluğunu atabileceğiniz hatta yaz aylarında sıcaklardan bunalarak geceyi rahatlıkla geçirebileceğiniz evinizin en gözde yerlerden biri haline getirebilirsiniz. Hatta balkonunuzu cam ile kapatarak sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullanabilirsiniz. Son derece şık duran cam kaplama ile farklı bir balkon dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

 

About iga

Check Also

Balkonda Yetiştirilebilecek En Güzel Çiçekler

Balkonda yetiştirilebilecek en güzel çiçekler, özellikle de bu ortamların son derecede dikkat çekici ve iç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.